Ramazan Bayramı Mesajı


Cumartesi, 23 Mayıs 2020 00:00
a-A+


Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif'e veda etmenin hüznüyle bayrama erişmenin sevincini bir arada yaşıyoruz.

Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan ayını biraz buruk geçirdik. İftarlar, teravihler, sahurlar, bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklıydı. Ancak Ramazan ayının manevi zenginliğini ve kardeşlik iklimini en güzel şekilde yaşamaya çalıştık. Paylaştık, bölüştük, büyük bir aile olarak birbirimize her anlamda destek olduk.

Büyük bir sevinçle karşıladığımız bu bayram da geçmiş yıllardan farklı olacak. Sevdiklerimizden uzağız, büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpemiyoruz. Ama biliyoruz ki gönüllerimiz daima bir ve beraber olacak. Bu bayram evde kalmak, bize bayram tadında, sağlıklı, güzel günler getirecek inşallah.

Bayramlar müstesna günler, şartlar ne olursa olsun yaşatmamız gereken değerlerimiz, geleneklerimiz var. Bu bayramda da mevcut duruma uygun bir şekilde vefa borcumuzun daim olduğu insanlarımızın gönlünü hoş etmeliyiz. Şehit yakınlarımızı, gazilerimizi, yaşlılarımızı ve yetim evlatlarımızı unutmayalım. Dijital yollarla da olsa bayramlarını kutlamalı, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeliyiz.

Bugünler geçecek elbet. Kapı zillerinin sesiyle heyecanlandığımız, evlatlarımızın neşesinin çınarlarımızın umutlu tebessümlerine karıştığı bayramlara kavuşacağız.

Bu duygularımla, 

Aziz Milletimizin Ramazan Bayramı’nı en kalbî duygularımla tebrik ediyor; ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 

Tüm vatandaşlarımızı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.

Dr. Fatma Betül Sayan KAYA 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı 
Sosyal Politikalar Başkanı 
İstanbul Milletvekili