8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı


Pazartesi, 8 Mart 2021 00:00
a-A+

Sevgi, emek ve fedakârlıklarıyla dünyamızı, memleketimizi, hayatımızı güzelleştiren kadınlarımız.
 
Kadın; hayat demek, ailenin mihenk taşı, anne demek, kadın hayatın yarısı demek… Kadın mutluysa ülke mutlu, kadın umutluysa toplum umutludur.

Bir toplum, kadınlarına verdiği değerle yükselir ve ayakta durur.

Kadına bir şahsiyet olarak bakmayan toplumlar, çürümeye ve yıkılmaya mahkumdur.

Bizler şairin o güzel ifadesiyle kadına “Yaslandın mı çınar gibidir onlar, sardın mı umut gibi” penceresinden bakmaktayız.

Sığınaktır, yuvadır, neşedir, dayanıklılık ve sevgidir kadın.
 
Öğretmeni, çiftçiyi, siyasetçiyi, işçiyi, doktoru, mühendisi yetiştiren kadındır, annedir.

Kadınlarımızın her alanda aktif katılımlarının ve emeklerinin olması çok sevindirici ve mutluluk vericidir.
 
Aziz milletimizin kutlu mazisi boyunca kadınlarımızın toplumdaki yeri her zaman değerli ve önemli olmuştur. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da, vatan savunmasında gösterdiği üstün gayret ve mücadeleci tavrın eşini bulmak zordur. Kadınlarımız; medeniyetimizin, değerlerimizin nesilden nesile taşıyıcısı ve koruyucusudur.
 
Kadın insandır. Kadın annedir. Kadın insanı doğuran ve bugünlere getirendir. Kadın yetiştirendir. Bu bakış açısıyla ve inançla; 19 yıldır kadınlarımızın daha güçlü, mutlu ve huzurlu olmaları için destek veriyoruz. Bu desteğimiz her seferinde artarak devam edecek.
 
Kadınlarımızın emekleri olmasaydı bugün heyecanla anlattığımız ve yaşadığımız birçok güzellik gerçek olamazdı. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda verdiğimiz mücadelede ‘kadın’ın yeri daima en ön saflarda olmuştur. Güçlü Aile, Güçlü Toplum şiarı ve gayesiyle; AK Parti hükümetleri olarak kadınlarımızı desteklemeye tüm gücümüz ve gayretimizle devam edeceğiz.
 
Siyasetten iş dünyasına, eğitimden sanata, spordan bilime kadar hayatın her alanında var olan ve olacak olan kadınlarımızın başarılarıyla mutlu oluyoruz, gurur duyuyoruz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle;
 
Kadınlarımızın ideallerini gerçekleştirmesi, hedeflerinin büyük ve adımlarının güçlü olması noktasında desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsım ve tüm kadınlarımız adına şükranlarımı sunuyorum.
 
Başta şehit annelerimiz ve eşleri olmak üzere; tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Kadın erkek hep birlikte, ülkemizi daha güzel yarınlara ulaştırma hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz.
 
 
Dr. Fatma Betül Sayan KAYA
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı
Sosyal Politikalar Başkanı
İstanbul Milletvekili