29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı


Pazartesi, 28 Ekim 2019 00:00
a-A+

Bugün; Kahraman Milletimizin azim ve inancıyla kazanılan Milli Mücadele'nin taçlanışının, Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümü. 

Köklü medeniyet anlayışımızın, hür ve bağımsız yaşama arzumuzun sonucu olan bu tarihi karar, mazlum ve mağdur halklara da ilham vermiş, kendilerine birer umut kaynağı oluşturmuştur. 

Aradan geçen 96 yılın sonunda, Türkiye Cumhuriyeti milli hedeflerine ulaşmak için hızla yoluna devam etmekte, gelişen ve değişen dünyada kendine yakışan yerini almaktadır. 

2002’den bu yana Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ivme kazanan bu yolculuk, elbette durdurulmak, yavaşlatılmak istendi.

Ülkemize yönelik siyasi ve ekonomik baskılar, uluslararası tehditler ve terör örgütlerini kullanarak Aziz Milletimize boyun büktürmeye çalışanlar bilmelidir ki; bu hesaplar tutmadı ve asla tutmayacaktır!

Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da, Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı’nda ve son olarak Barış Pınarı Harekâtı’nda gösterilen milli ruh ve birliktelik ile karanlığı nasıl aydınlığa çevirdiysek, milletimizin azmi ve devletimizin kudreti ile bundan sonraki saldırıları da bertaraf edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmamalıdır!

Bu duygu ve düşüncelerle;

Milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinde, vatanımızın her bir karışında kanı, alınteri olan tüm ecdadımıza, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, Aziz Şehitlerimize, ahirete irtihal etmiş Kahraman Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını saygıyla anıyorum.

Gazi Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve selamlarımı sunuyorum.


Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı 
Sosyal Politikalar Başkanı 
İstanbul Milletvekili