18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı


Pazartesi, 18 Mart 2019 00:00
a-A+

İstikbal ve istiklal yolunda, iman gücüyle, azim ve fedakârlıkla kazanılan Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını en kalbi duygularımla kutluyor, vatan ve bayrak uğruna şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum.

Ezelden beridir hür yaşamış milletimizin Çanakkale’de gösterdiği olağanüstü mücadele, "Çanakkale Geçilmez!" sözünü ve inancını hafızalara kazımıştır. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık örneği ile düşmanı Çanakkale’den geçirmeyen aziz milletimiz, gözünü kırpmadan, canını düşünmeden şehadete yürümüştür. 

Çanakkale Şehitlerimizin bize emanet ettiği kutsal vatanımızı onlar kadar kararlı ve güçlü bir şekilde savunmak zorundayız. 104 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden odaklar olduğu aşikardır. Çanakkale Zaferi’ndeki şahlanışı kendimize şiar edinen bizler, alçakça bir işgal girişimi olan 15 Temmuz'da aynı ruhla mücadele verdik. Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Eroğan liderliğinde ayağa kalkan milletimiz, ezanına, bayrağına, vatanına canı pahasına sahip çıktı. Kahraman Mehmetçiklerimiz ve güvenlik güçlerimiz, El-Bab’ta, Afrin’de, her yerde ve her zaman mücadelelerine devam ediyorlar. Ülkemizi yüceltmeye, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumaya mutlak surette devam edeceğiz!

18 Mart Şehitler Günü’nde, bu aziz toprakları bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü kutlu olsun.


Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı 

Sosyal Politikalar Başkanı 

İstanbul Milletvekili