Cumhuriyet Bayramı Mesajı


Pazar, 28 Ekim 2018 00:00
a-A+

95 yıl önce bugün, Kahraman Milletimizin gösterdiği onurlu duruş ve insanlık tarihine geçmiş fedakarlığıyla kazanılan Milli Mücadele taçlanmış, Cumhuriyetin ilanıyla hür ve bağımsız yaşama arzumuz tüm cihana ilan edilmiştir.

29 Ekim, ülkemizin köklü medeniyet anlayış ve yolculuğunu yeni bir safhaya taşımış, aynı zamanda birçok mazlum ve mağdur halklara umut kaynağı olmuştur. Aradan geçen bir asırlık süreçte Türkiye Cumhuriyeti, milli hedef ve gayelerine yaklaşmaya, küresel geleceği ve tarihin akışını değiştirmeye devam etmektedir. 

Özellikle 2002 yılından bu yana Sn. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde güçlü bir ivme yakalayan Türkiye, kuruluş idealleri rehberliğinde kutlu yolculuğunu sürdürüyor. Demokrasiye ve adalete olan inancımızla çıktığımız yolda, gerçekleştirdiğimiz sessiz devrimlerle milletimizin sesi olduk, dünyanın gıpta ettiği hizmetlere imza atmayı başardık. 'Halka hizmet Hakk’a hizmettir' dedik, dünyanın neresinde yardıma muhtaç biri varsa elimizi uzatmaktan çekinmedik. Ülkemizi istikrarın, huzurun, dünya vicdanının merkezi haline getirdik, getirmeye de devam edeceğiz.

Ülkemizin küresel ölçekteki gücünün artması bazı karanlık odakları rahatsız etmiş, AK Parti üzerinden Türkiye’yi yıpratma girişimleri hayata geçirilmiştir. Cumhuriyetin en büyük kazanımlarını son 16 yılda gerçekleştiren AK Parti’nin başarılarını sindiremeyen odaklar, yıldırma politikalarını hayata geçirmiştir. Allah'a şükürler olsun ki; Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, bu hain emellere heves edenlere karşı gösterilen milli ruh ve birliktelik şuuruyla karanlığı nasıl aydınlığa çevirdiysek, günümüzdeki sistematik saldırılara da milletimizin ve devletimizin kudretli, azimli mücadelesi ile gereken cevabı verdik, vermeyi de sürdürüyoruz.

Milletimizin 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı canı pahasına gösterdiği şanlı direniş, iradesine ve geleceğine sahip çıkışı, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağını gösteren en görkemli kanıt olmuştur. Şehitlerimizin kanı ve gazilerimizin kahramanlığıyla kurulan bu devleti yaşatmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu gösteren milletimiz, geçmişine, bayrağına, vatanına bağlılığıyla geleceğe yürüyeceğini göstermiştir.

Cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanır bir başarı ile Türkiye’yi yönetme şerefine nail olan AK Parti ile Cumhuriyetimizin inşallah 100. yılına ulaşmanın tarifsiz mutluluğu ve onuru içinde olacağız. 2023’e, 2053’e ve 2071’e giden yolda Türkiye’nin bugünkü kazanımlarının da ilerisinde, daha da kalkınmış, müreffeh bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğine inancımız tamdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıralarını saygıyla anıyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. 


Dr. Fatma Betül Sayan KAYA 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı 

Sosyal Politikalar Başkanı 

İstanbul Milletvekili