3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı


Perşembe, 3 Aralık 2020 00:00
a-A+

Azim, inanç ve umut dolu hayatlarıyla hepimize ilham kaynağı olan kıymetli vatandaşlarımızın, tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum.

İnsanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören bir kültürün mensubu olan bizler, daima engelli kardeşlerimizin yanında yer aldık, onların hayatlarını kolaylaştıracak birçok politika ve uygulamayı hayata geçirdik.

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yoluna devam eden ve kaderi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bütünleşen AK Parti, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak edebilmeleri için reform niteliğinde pek çok işe imza attı.

Engelli vatandaşlarımızın üretken ve aktif bir şekilde toplumda yer almalarını sağlamak için yaptığımız hukuki, ekonomik ve fiziki düzenlemeler, dünya ölçeğinde takdir topladı.

Engelli vatandaşlarımızın doğuştan gelen haklarını kullanmaları bir lütuf değildir. Biz bunu hükümetlerimizin bir görevi olarak gördük ve bu anlayışla çalıştık, çalışıyoruz.

Engellilerimizin toplumla bütünleşmeleri, devletin görevi olduğu kadar, kardeşlik gereği her bir vatandaşımızın sorumluluğunda olmalıdır. Biz hiçbir ayrımcılığa geçit vermiyoruz, vermeyeceğiz!

Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ülkemizi daha ileri taşımanın mücadelesi içindeyiz. Engellilerimiz de bu mücadelenin en güçlü destekçilerinden elbette. Gönüllerimiz, hayallerimiz bir, 2023’e, 2053’e birlikte yürüyeceğiz. 

‘Engelsiz Bir Türkiye’ yolunda, her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de engelli kardeşlerimizin yanında olacağım.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı artırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerimize ve kıymetli ailelerine sevgilerimi sunuyorum.
 
Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı
Sosyal Politikalar Başkanı
İstanbul Milletvekili