Genel Başkan Yardımcısı Kaya Esenyurt’u Ziyaret Etti


Çarşamba, 24 Haziran 2020 00:00
a-A+

Selin vurduğu Esenyurt’ta gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, “Gereken tüm hasar tespit çalışmaları, yaraların sarılması ilk andan itibaren başladı. Vatandaşlarımıza sosyal desteklerimiz sosyal yardımlarımız bugün itibari ile başlamış olacak. Devletimiz yaraları sarmak için seferber olmuş durumda” dedi.

Esenyurt Pınar Mahallesi’nde aşırı yağışla birlikte meydana gelen sel baskınında birçok ev ve iş yerini su bastı. Evlerini ve iş yerlerini su basan vatandaşlar büyük zarara uğradı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya, sel felaketinin yaşandığı yere gelerek ekiplerden bilgi alıp incelemelerde bulundu.

Kaya: Devletimiz Yaraları Sarmak İçin Seferber Olmuş Durumda

Kaya,” İstanbullu ‘muz büyük bir doğal afetle karşı karşıya kaldı. Suriyeli olduğu söylenen bir misafirimiz hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet diliyorum. Olayın ilk anından itibaren devletimiz tüm kurum ve kuruluşları ile birlikte intikal etti. Gereken tüm hasar tespit çalışmaları, yaraların sarılması ilk andan itibaren başladı. Bugün buradaki hasar çalışmaları titizlikle sürdürülecek ve vatandaşlarımıza sosyal desteklerimiz sosyal yardımlarımız bugün itibari ile başlamış olacak. Olayın ilk anından itibaren Cumhurbaşkanı yardımcımız, İç işleri bakanımız aile ve çalışma bakanımız olmak üzere ilgili bütün bakanlıklarımız burada koordinasyon halinde milletimizin yanında. Devletimiz yaraları sarmak için seferber olmuş durumda” dedi.