AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI VE İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından resmi törenle karşılandı.

 

Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen karşılama töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Nazarbayev, heyetlerini birbirlerine takdim etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Nazarbayev'in tören alanındaki yerlerini almaları sonrasında iki ülke milli marşları dinlendi.

 

İki Cumhurbaşkanının tören kıtasını denetlemelerinin ardından baş başa görüşmeye geçildi. 

 

Karşılama töreninde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ile MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu da hazır bulundu. 

 

Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki resmi temaslarının ardından Hazret Sultan Camisi'ne ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel defteri imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a burada cübbe giydirildi.

 

Ziyaretin ardından Astana EXPO 2017 fuar alanına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazak ve Türk sergi alanlarında incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

 

Burada vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'e ait yöresel halk oyunları sergileyen ekibi izledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Kazak sergi alanına geçti, burada da Kazak Türklerince seslendirilen "Dombra" isimli türküyü alkışla ritim tutarak dinledi.

 

Fuar alanında vatandaşlar tarafından yakın ilgiyle karşılaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Mehdi Eker de eşlik etti.  

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kazakistan ziyaretinde eşlik eden Bakanımız Kaya, Astana Çocuk Evi’nde kalan çocuklar ve gençleri de ziyaret etti.