AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI VE İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "2019 seçimleri çok önemli bir milat. Ülkemiz inşallah 2023 hedeflerine gençlerimiz ve kadınlarımızla birlikte ulaşacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hem gençlerin hem de kadınların önünü açan, onlara hizmet veren bir lider" dedi.

Bakan Kaya, Eyüpsultan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen AK Parti Eyüpsultan 6. Olağan Kongresinde, Suriye'de yaşanan insanlık dramının son bulması gerektiğini, kimyasal silah saldırılarıyla masum çocukların katledildiğini ve dünyanın bu olaylara kayıtsız kaldığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’deki dramın son bulması için gece gündüz çalıştığını dile getiren Bakan Kaya, "Türkiye sınır güvenliğini bir taraftan sağlarken, diğer taraftan da bölge halkına barış ortamı sunmuştur. Cerablus, Afrin... Terör örgütlerinden temizlenen bölgelerde Suriyeli mazlumlar huzur içinde yaşıyor" dedi.

Hükümetin ve bakanlığının hizmetlerine de değinen Bakan Kaya, 15 yıllık iktidarları döneminde sosyal hizmet alanında sessiz bir devrim gerçekleştirdiklerini, bugün hükümetin sosyal hizmet alanlarına ayırdığı bütçenin yerel yönetimlerle beraber 50 milyar liranın üzerinde olduğunu belirtti.

2023 hedefleri öncülüğünde 2019'daki yerel ve genel seçimlerde Eyüpsultan’ın destan yazacağını söyleyen Bakan Kaya, "2019 yerel ve genel seçimlerde Eyüplü kardeşlerimiz sandıkları patlatacak. 2019 seçimleri çok önemli bir milat. Ülkemiz inşallah 2023 hedeflerine gençlerimiz ve kadınlarımızla ulaşacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hem gençlerin hem de kadınların önünü açan, onlara hizmet veren bir lider" değerlendirmesini yaptı.

-"Üzerimize kurdukları oyunları, planları bir bir bozarak, 2023'e emin adımlarla ilerliyoruz’’

Bakan Kaya, Kemal Şeker Bulvarı Spor Kompleksinde düzenlenen AK Parti Gaziosmanpaşa 6. Olağan İlçe Kongresi'ndeki konuşmasında ise, "bin yıl sürecek" denilen 28 Şubat'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşların iktidara gelmesiyle son bulduğunu dile getirdi.

28 Şubat davasının sonuçlandığına değinen Bakan Kaya, şunları söyledi:

“Adalet önünde gereken cezayı sanıklar aldılar, alacaklar. Bu milletin öz evlatları, başörtülü kızlarımız, sadece ve sadece inançlarından ötürü okullarından atıldılar, kapı önüne konuldular. İnancını yaşamak isteyen erkeklerimiz, beyefendiler, ‘Pantolonunda kırışıklık var, öyleyse bu namaz kılıyor.’ Denilerek fişlendiler. Binlerce insanın, binlerce gencimizin hayatı karartıldı. Bugün adalet önünde hesap veriyorlar, vermeye de devam edecekler. Milletin içinden çıkan, milletin bağrından çıkan ve kendi değerleriyle yürüyen Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında onun yol arkadaşları olarak biz de dimdik yürümeye devam edeceğiz.” 

Bakan Kaya, 2019 seçimlerinin milat niteliğinde olacağını belirterek, önce yerel, sonra genel seçimlerde her zamankinden daha büyük enerjiyle çalışmaları gerektiğini kaydetti.

Kadınlara ve gençlere güvendiklerini ifade eden Bakan Kaya, "Üzerimize kurdukları oyunları, planları bir bir bozarak, 2023'e emin adımlarla ilerliyoruz. Ülkemizi, dünyanın en güçlü 10 ekonomisinin içerisine Allah'ın izniyle sokacağız. Bunu gençlerimizle, kadınlarımızla birlikte daha çok çalışarak yapacağız. AK Parti teşkilatları şunun çok iyi farkında, biz sadece Türkiye'nin umudu bir siyasi parti değil, biz bugün mazlum ve mağdur tüm coğrafyaların umudu haline gelmiş bir partiyiz" diye konuştu.

-"Esenler'de yüzde 80'leri yakalayacak şekilde çalışmak durumundayız’’

Hakkı Başar Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Esenler 6. Olağan İlçe Kongresi'ne de katılan Bakan Kaya, kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Esenler teşkilatının her zaman fedakarlık ve çalışkanlığıyla örnek olduğunu belirten Bakan Kaya, "Esenler'de yüzde 80'leri yakalayacak şekilde çalışmak durumundayız. Önümüzdeki 2 seçimde, yerel ve genel seçimlerde inşallah yüzde 80'leri sizlerle birlikte yakalayacağız" ifadelerini kullandı.

-"Bin yıl sürecek' denilen 28 Şubat, bu milletin bağrından çıkan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde son buldu’’

Daha sonra Fatih Spor Kompleksi'nde düzenlenen AK Parti Fatih 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuşan Bakan Kaya, ilçede bir bayrak değişiminin yaşandığını belirtti.
Bakan Kaya, 2019'a doğru gidilirken Fatih teşkilatının ilçede kapı kapı dolaşarak her insana dokunacağına inandığını dile getirerek, Fatih neslinin üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapacağını vurguladı.

Önce yerel sonra milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Fatih'in destan yazacağını belirten Bakan Kaya, 28 Şubat davası kararına değinerek şunları söyledi:
"Bin yıl sürecek' denilen 28 Şubat, bu milletin bağrından çıkan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde son buldu. Bu süre içinde millete zulmedenler yargı önünde hesap veriyor. Sadece inancından ötürü okulların önünde kızlarımızın hayatlarını, geleceklerini ellerinden aldılar. Sadece başlarını örttükleri ve namaz kıldıkları için fişlenen kardeşlerimiz vardı. Hayatları, gelecekleri karartılmıştı bunların. 28 Şubat bin yıl sürmedi aradan geçen 20 yılda şimdi yargı önünde hak ettikleri cezayı alacaklar."

Türkiye'de mevcut iktidarın hep mazlumun yanında yer alarak geleceğe yürümeye devam ettiğini dile getiren Bakan Kaya, "Yoksula ve mazluma sahip çıktık. Bugün sadece ve sadece Türkiye, Suriye'ye barış ve huzur için girmiştir. Hem sınır güvenliğimizi sağladık hem de oraya barış ve huzur getirdik. Onun için biz, sorumluluğun bilincinde olan bir teşkilat olarak çok daha fazla çalışmaya mecburuz. Çünkü önümüzde iki önemli seçim var. 2023'e doğru emin adımlarla yürürken 2019 seçimleri çok önemlidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok yüksek bir oyla başkan yapacağız" şeklinde konuştu.

- ‘’İnşallah sizlerle birlikte Maltepe'yi önce yerel seçimlerde kazanacağız ve AK Belediyecilikle buluşturacağız’’

Maltepe Spor Kompleksi'nde düzenlenen AK Parti Maltepe 6. Olağan İlçe Kongresi'ne de katılan Bakan Kaya, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Gençler ve kadınlarla gurur duyduğunu belirten Bakan Kaya, önlerinde iki önemli seçimin bulunduğunu söyledi.

Üstlerindeki yükün ağır olduğuna dikkati çeken Bakan Kaya, "Bunun bilincindeyiz ve farkındayız. İnşallah sizlerle birlikte Maltepe'yi önce yerel seçimlerde kazanacağız ve AK Belediyecilikle buluşturacağız. Sevgili gençler, Maltepe'de tüm gönüllere dokunmaya hazır mıyız? Hanım kardeşlerimiz sizler Maltepe'de kapı kapı dolaşacaksınız. Cumhurbaşkanımız, 'Siyasi hayatımda en büyük desteği hanım kardeşlerimden aldım.' diyor. Bu sözleri karşısında yükümüz daha ağır. AK Partili kadınlar tüm kapıları çalacak ve tüm gönüllere gireceğiz" diye konuştu.

Çocukların, gençlerin ve tüm Türkiye'nin geleceği için çalıştıklarını anlatan Bakan Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkemizin geleceği için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız 2023 hedeflerini ortaya koyduğunda, '2023 çok uzak' demişlerdi, işte 2023 kapımızda. Önümüzde çok önemli iki seçim var. 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlememiz için 2019'da hem yerel hem de genel seçimlerde, önce Maltepe'de, sonra İstanbul'da, sonra tüm Türkiye'de çok yüksek oy oranı yakalamamız lazım. Gençler sizin için 2053, 2071 hedeflerini ortaya koyduk. Allah'ın izni ile ülkemizi dünyanın en güçlü ekonomileri içine hep birlikte sokacağız. 2002 yılında yola çıktığımızda, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' dedik. Tüm vatandaşlarımıza dokunacak politikalar ürettik. Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde çok önemli hizmetlere imza attık ama sosyal politikalar alanında yaptığımız değişim ve dönüşüm, tüm dünyada da takdir topladı. Biz gece gündüz demeden, milletimiz için çalıştık. Sizlerle birlikte geleceğin güçlü Türkiyesini kuracağız."

Bakan Kaya, gençlerden ve kadınlardan 2019’daki seçimler için var güçleriyle çalışmalarını istedi.