AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI VE İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

Haberler

16 Haziran 2016 Perşembe
Bakan Kaya, Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu toplantılarına katıldığı New York'ta, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Bakan Kaya, New York'ta Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenen "Türkiye ve Dünyada Sığınmacı Kadınlar" başlıklı panele katıldı.
Bakan Kaya, İntizar isimli Suriyeli mülteci çocuğun uluslararası topluma gönderdiği mektuba programlara katılmak için bulunduğu Birleşmiş Milletlerden (BM) cevap yazdı.
Bakan Kaya, BM Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu kapsamında düzenlenen "Kırsalda Kadınların Güçlendirilmesi, Türkiye Perspektifi” adlı yan etkinliğe katıldı.
ABD’de temaslarda bulunan Bakan Kaya, ''Kadınlar, Göç ve Mülteci Krizi" başlıklı etkinliğe katıldı.
Bakan Kaya, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu'nda konuştu.
ABD’de temaslarda bulunan Bakan Kaya, MÜSİAD ABD, KADEM ve TOA Danışmanlık tarafından düzenlenen ''Dünya Kadınlar Zirvesi’'ne katıldı.
Bakan Kaya, Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu kapsamında düzenlenen Yuvarlak Masa Toplantısı'na katıldı.
ABD’de temaslarda bulunan Bakan Kaya, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu'nda Türk toplumu temsilcileri ile bir araya geldi.
Devlet koruması altındaki çocuklara "aile sıcaklığı" yaşatan Koruyucu Aile Modeli'ne dahil olan çocuk ve aile sayısı 16 yılda 10 kattan fazla arttı.